Koloseum

24. února 2007 v 13:11 | hyena555 |  Divy sveta

RÍMSKE KOLOSEUM

Stavba byla započata Vespasiem a dokončena za Tita v roce 80 n.l. za pompézní oslavy trvající sto dní, jak je zmíněno v historických kronikách. Koloseum byl bezpochyby nejambicioznější projekt své doby, který plně vystihoval neobyčejnou popularitu gladiátorských zápasů v říši římské...
( REDAKCE, 16.listopad 2002)
Řím byl založen 21.dubna 753 př. n.l. když se Romulus usadil na Palatinu. Nakonec se jejich území rozrostlo o Kapitol, Quirinal, Viminal, Esquiline, Caelian a Aventinský pahorek na jihu - všech sedm slavných kopců nalézajících se na levém břehu Tibery. Návštěvník Říma bude potřebovat asi týden, aby si mohl prohlédnout hlavní pamětihodnosti. Mezi nejvýznamnější římské památky patří Flavianův Amfiteatr, běžně známý jako Koloseum. Mohutnost celého díla jistě pochopíte při srovnání s velikostí návštěvníků, kteří se nacházejí v pravém horním rohu fotografie, která nám přibližuje pohled na bývalou arénu.
Stavba byla započata Vespasiem a dokončena za Tita v roce 80 n.l. za pompézní oslavy trvající sto dní, jak je zmíněno v historických kronikách. Koloseum byl bezpochyby nejambicioznější projekt své doby, který plně vystihoval neobyčejnou popularitu gladiátorských zápasů v říši římské. To vše pomáhala zvýšovat popularitu císařů. Na fotografii můžete vidět probíhající menší rekonstrukční práce.
GRAF :

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ernestok ernestok | 14. srpna 2007 v 11:22 | Reagovat

pekne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama