Merlinov hrob

24. dubna 2007 v 17:40 | hyena555 |  Ostatné zaujímavosti

Merlinův hrob

Ve střední Bretani, v lesním komplexu Foret de Paimpont, najde i cizí návštěvník snadno oplocené prostranství, v jehož středu kolem několika mladých kmínků jsou dva větší a několik drobných kamenů. Kameny samotné nemají žádnou energii, označují jen místo, kde je podle místní pověsti pohřbena jedna z nejznámějších postav z období, kdy na britských ostrovech končil druidismus a počínalo křesťanství. Jde o legendárního Merlina, který měl na sklonku života opustit Anglii a uchýlit se se svou družkou Viviane sem, do Bretaně.
O tom, že zdejší lidé berou tuto pověst velmi vážně, svědčí množství listů papíru, zanechaných na stromě i kamenech. Jsou na nich uvedena přání a prosby lidí, adresovaná kouzelníkovi - druidu ve víře, že je pomůže splnit.
Místo, které má poměrně vysokou energii, je ohraničeno kružnicí vydlážděnou z kamenů. Jakousi podivnou shodou okolností je to také obvod energetického víru. Jeden z bočních kamenů lze spojit s obřadu kultu podsvětí, což bývá běžné v blízkosti megalitických hrobů.
Z psychotronického hlediska lze připustit pohřeb muže - druida - někdy okolo roku 400 po Kristu. Jeho smrt nastala asi 1,5 km západně odtud. Je možné, že se v závěru svého žití zabýval ponejvíce astrálními bytostmi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama