HAARP

23. června 2007 v 0:19 | hyena555 |  Vynálezi pre dobro, alebo pre zlo ??
HAARP
haarp_1.jpg
Zkratka HAARP znamená High-frequency Active Auroral Research Program, tedy nízkofrekvenční aktivní polární výzkumný program. Oficálně se jedná o program výzkumu ionosféry, ale prakticky všechna známá fakta svědčí o tom, že HAARP je zbraň, nebo alespoň vojenské zařízení. Pravdou ovšem je, že ionosféry se docela jistě týká.
Ionosféra, tedy řídká část atmosféry ve výšce zhruba od 80 kilometrů nad povrchem, obsahuje velké množství nabitých částic (iontů) a kromě jiného umožňuje šíření různých rádiových signálů.
Základna HAARP se nachází na Aljašce v oblasti Gakona, což je necelých 150 mil severovýchodně od města Anchorage. Další, poněkud menší zařízení takového typu je v místě jménem Arecibo v Norsku, třetí je v Portoriku. Podle některých zdrojů jsou další na jižní polokouli (snad dokonce poblíž jižního pólu). Kromě toho je po celé Zemi rozmístěno několik desítek dalších atmosférických "hořáků" mnohem menších rozměrů.
Systém pokrývá plochu asi 13 hektarů a je tvořen 180 anténami (12 krát 15 řad), z nichž každá má dva dipólové přenašeče o výkonu 10 000 W. Celá soustava má tedy výkon 3,6 MW (3,6 miliónu wattů). Antény mají dvě kmitočtová nastavení, a to 2,8 až 7 MHz a 7 až 10 MHz. HAARP tedy vysílá elektromagnetické vlnění do ionosféry, přičemž využívá některé její charakteristiky. Ionosféra funguje především jako gigantická "anténa", pomocí níž lze signál zaměřit na kterékoli místo na Zemi. To ovšem není všechno. Za určitých meteorologických podmínek (ty se neustále mění, ale dají se předpovídat) lze ionoféře "ukrást" značné množství elektromagnetické energie, která je tam díky iontům rozmístěna v těžko představitelném množství. Pokud bude celý výkon HAARPu za vhodných podmínek zamířen na jediný bod oblohy, původní signál se zesílí až tisíckrát, což znamená výkon 3,6 GW, tedy 3,6 MILIARDY wattů. Abyste si udělali představu, tak je to zhruba dvojnásobek výkonu všech vodních elektráren v České republice dohromady.
Je třeba podotknout, že prakticky identický systém navrhoval počátkem 20. století geniální Nikola Tesla, ale v tehdejší době nenašel pro své progresivní názory příliš pochopení. Kořeny projektu HAARP sahají do roku 1983, kdy Bernard Eastlund, majitel ropné společnosti ARCO (Atlantic Richfield Oil Company), vzkřísil staré Teslovy teorie o řízené energii, získal patenty na jejich nové využití a přesvědčil americké ministerstvo obrany, aby se jimi zabývalo. Eastlund pak založil divizi APTI (ARCO Power Technologies Inc.), která od roku 1991 pracovala na HAARPu. První ostrý test proběhl v prosinci 1994 a od té doby je systém spouštěn nejméně jednou za měsíc.
haarp.jpg
Nabízí se samozřejmě otázka, k čemu může sloužit vlna s energií miliard wattů. Oficiální stanovisko mluví pouze o výzkumu atmosféry a vesmíru. Tomu ovšem věří jen málokdo. Objevila se řada teorií o skutečném poslání HAARPu; pominu-li nápady typu zbraně proti mimozemšťanům, pak lze uvažovat zhruba o následujících aplikacích, které jsem seřadil podle jejich pravděpodobnosti.
Zahorizontální radar...
Radiolokátory typu Over-The-Horizon již fungují řadu let, bohužel však stále vykazují tentýž zásadní problém. Jejich přesnost totiž klesá exponenciálně se vzdáleností, takže sice vidíte za obzor, ale skutečná pozice cílového objektu může být klidně o desítky kilometrů odlišná. Z tohoto důvodu je také zcela nemožné podle OTH radaru cokoli zaměřovat. Na druhou stranu, nespornou výhodou je možnost zachycení letounů STEALTH, alespoň tedy první generace. Například letoun F-117 je vytvořen tak, aby se od něj radarové vlny odrážely směrem vzhůru, a nikoli zpět k vysílači. Paprsek zahorizontálního radaru však letoun zasahuje shora, a odraz zpět nahoru je ta nejlepší možná varianta. Uvážíme-li obrovský výkon HAARPu, pak máme zřejmě co do činění s radarem, který může vytvořit klidně i radarovou "mapu" celé planety. Můj osobní názor na HAARP je ten, že se jedná o součást protiraketové obrany, přesněji řečeno detektor balistických střel.
...nebo ještě něco víc?
Někteří odborníci zastávají hypotézu, že obrovský výkon HAARPu by dokázal "protlačit" elektromagnetické vlny nejen vzduchem, ale i skrz vodu a dokonce i pevné látky. Nabízí se tak řada možností: komunikace s ponořenými ponorkami, "rentgenové" snímkování Země (šlo by o jakýsi gigantický tomograf), pátrání po podzemních úkrytech, ložiscích surovin či ponorkách. Často se mluví také o detekci aktivity jaderných zařízení, a to hlavic i reaktorů, případně o monitorování veškeré rádiové komunikace na Zemi.
Štít...
Už Nikola Tesla navrhoval vytvoření "elektromagnetického štítu", který by nepropustil žádné cizí těleso (rozuměj zbraň). Je známo, že vědci v SSSR se zabývali myšlenkou ničení balistických raket pomocí ionizace atmosféry, jejíž fyzikální vlastnosti se tímto pochopitelně okamžitě mění. Pokud by k něčemu takovému došlo v dráze letu rakety, následovaly by turbulence a poruchy aerodynamiky, které by při obrovské rychlosti rakety nevyhnutelně způsobily její zkázu. HAARP by tedy mohl vytvořit jakýsi protiraketový "deštník", jehož účinnost by byla stoprocentní.
...a meč
Výborně, a proč zůstávat u obrany? Co kdybychom nečekali s "deštníkem" na útok, ale namísto toho tím "deštníkem" nepřítele vzali po hlavě, aby k útoku vůbec nedošlo? :-) HAARP by mohl bez problémů fungovat jako emitor elektromagnetického impulsu, který by svým monstrózním výkonem doslova "usmažil" elektroniku jakékoli družice, zbraně či komunikačního prostředku.
Poručíme větru, dešti
Ovlivnění počasí je ve skutečnosti docela jednoduché. Přípravy takových systémů proběhly už v 50. letech; roku 1976 podpsalo přes 60 států dohodu o zákazu geofyzikálních zbraní, která ovšem platila na dobu určitou, a to 20 let. HAARP může ionizací či ohřevem atmosféry výrazně ovlivnit proudění vzduchu, a tak způsobit třeba bouřku, tornádo, extrémní vedra či mrazy. Například je možné kdekoli na světě vyvolat umělý blesk, mnohem silnější než kterýkoli přírodní; vždyť to dokázal zmíněný Nikola Tesla již na přelomu 19. a 20. století. Teoreticky by snad šlo (ale to už je hodně přitažené za vlasy) zasáhnout také podzemní vrstvy magmatu, a tak způsobit zemětřesení.
Kontrola magnetosféry
Ačkoli většina lidí má alespoň nějaké tušení o souvislosti a podobnosti elektrického a magnetického pole, málokdo už ví, že zkrat může nastat nejen v poli elektrickém, ale i v magnetickém. Přesněji řečeno, nejde tu o "zkrat" v pravém slova smyslu, spíše o jeho magnetický ekvivalent (ale z nedostatku jiného výraziva tomu můžeme klidně říkat zkrat). Tady už ale potřebujeme dva kousky zařízení typu HAARPu, mezi nimiž musíme vytvořit spojité elektromagnetické vlnění. Pokud je správně modulováno a má dostatečně velkou energii, způsobí fázovou interferenci, tj. magnetické pole Země a HAARPu se vzájemně vynulují. Přírodní magnetické pole chrání povrch planety před účinky tzv. slunečního větru, a to tím, že protony tvořící tento "vítr" odklání a zpomaluje. Absence magnetického pole způsobí, že tyto protony začnou předávat svoji energii atmosféře; dojde k mohuté ionizaci, což bude mít zcela fatální vliv na veškerá zařízení využívající principů elektromagnetismu.
Ovládání lidí
Váhal jsem, zda tuto položku vůbec uvést, protože již zavání teorií o spiknutí. Nakonec jsem se přece jen rozhodl se o ní zmínit. Faktem je, že během studené války Sověti i Američané intenzivně pracovali na ovlivňování lidské mysli pomocí drog, elektrošoků i rádiových vln. Teoreticky by HAARP mohl vlnami na frekvencích odpovídajících frekvencím lidského mozku působit na chování lidí, a to i na poměrně rozsáhlém území.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mofy Mofy | 29. července 2007 v 23:59 | Reagovat

Ty kokso! Máš zaujímavú stránku, ale fakt! Dobre vedieť, že sa niekto vôbec zaujíma o takéto veci. Je to fakt dobré! Díky za túto stránku! Určite ju budem navštevovať!

2 newneo newneo | E-mail | 30. července 2007 v 2:55 | Reagovat

Čo dodať? Profesionálna práca amatéra.

Fakt dobré, držím palce.

3 shadow161 shadow161 | 6. srpna 2007 v 13:13 | Reagovat

no dost dobre..len tak dalej bracho..nech mam co citat

4 hyena555 hyena555 | E-mail | Web | 6. srpna 2007 v 14:48 | Reagovat

hehe....ok najdem este nieco.. :ˇ)

5 cecilka555 cecilka555 | 14. srpna 2007 v 0:28 | Reagovat

tak to je fasa clanok....fajnota....len by ma zaujimalo ako si sa k tomu dostal....

6 hyena555 hyena555 | E-mail | Web | 14. srpna 2007 v 8:13 | Reagovat

no mam knihy (Tusenie pravdy, Daniken) tam som sa o tom dozvedel a nasiel som si clanok cisto o tom jednom temate... napr. HAARP...

7 Tomáš Tomáš | E-mail | Web | 14. srpna 2007 v 11:20 | Reagovat

Ahoj. Je to skvelá stránka a ja ti ju pochválim už len preto že ma takéto veci zaujímajú. Takže díky za link a nenahnevám sa ak navštívite naše nové fórum na www.homeforum.ic.cz tiež sú určené sekcie na podobné témty ako tu.

8 Stanley Stanley | 10. ledna 2008 v 12:53 | Reagovat

Dobré a přínosné stránky. Ale v tomto článku je chyba hned na začátku: High frequency znamená "vysokofrekvenční" a ne "nízkofrekvenční".  Hodně úspěchů při přípravě těchto stránek. Stanley

9 xex xex | 22. února 2008 v 12:15 | Reagovat

http://www.military.cz/usa/weapons/haarp/haarp.htm vykradač?

10 TomSet TomSet | 24. února 2008 v 1:15 | Reagovat

HAARP - Dokáže mněnit nebo přetvářet bioelektrické impulsy nejen našeho mozku..

Tím pádem dokáže za nějaký čas změnit určité pochody a strukturu mozku...

používá se za účelem narušení našich myšlenek a nálad a pomalu to z nás dělá otroky...

11 Karel Karel | 15. března 2008 v 15:08 | Reagovat

HAARP je jedním z mnoha sofistikovaných projektů, o kterém by se mělo diskutovat a lidé by měli býti adekvátně informováni o všech podobných aktivitách.

Můj příspěvek ovšem nebude pojednávat konkrétně o HAARP (nevylučuji však kontinuitu těchto aktivit) ale o jiné dosti pochybné a kontroverzní činnosti - tzv. chemtrails.

Již několik let vlády potají realizují nebezpečné projekty s pochybnými cíly a to vše bez žádoucího informování veřejnosti. Je na čase aby se co nejširší okruh lidí dozvěděl o těchto bizarních praktikách a aby všechny otázky byly patřičně zodpovězeny.

Budu psát o chemtrails a na konec uvedu odkazy na nějaké materiály, poněvadž objasnění některých aspektů by vyšlo na mnoho stran. Co je to tedy Chemtrails?

Pod různými záminkami, jako třeba údajná ,,ochrana proti globálnímu oteplování", nad našimi hlavami létají letadla, která nezanechávají běžné stopy, které se po chvíly rozplynou, ale naprosto nezvyklé pásy, které nelze ignorovat. Když jsem byl poprvé obeznámen s touto záležitostí, myslel jsem si, že tyto stopy po letadlech lze logicky odůvodnit a že nejsou žádnou anomálií. Jak jsem se ale začal proplétat mnoha informacemi a fotografiemi, tak jsem pochopil, že skutečně není něco v pořádku. Chemikálie, které jsou do ovzduší vypouštěny, údajně obsahují například aluminium a baryum. Aluminium má negativní účinky na paměť a škodí v řadě dalších ohledů. Baryum je destruktivní k lidskému tělu v mnoha aspektech, může vyvolávat nemoci dýchacích cest, pálení očí, astma, svědění v krku, rakovinu plic... Baryum je na seznamu škodlivých látek ve 3. skupině, je tedy charakterizováno jako PRUDKÝ JED! Vypouštění tun jemných pevných nebo kapalných částic z letadel, mění atmosféru celé planety ve vysoce nabitý plazmový vodič proudu, který je vhodný pro vojenské projekty. Dýchaný vzduch obsahuje syntetická vlákna velikosti azbestu a toxické kovy, včetně solí barya, hliník a údajně radioaktivní thorium. Látky se chovají jako elektrolyt a zvýšují vodivost armádních radarů a radiových vln. Jedy na úrovni arzenu prokazatelně oslabují lidský imunitní systém, atmosferické baryum oslabuje lidské svaly, včetně srdečních. Vdechnutý hliník cestuje přímo do mozku a lékařští odbornící potvrzují, že způsobuje v mozkové tkáni oxidační stres, který vede k neurofiblirálním zámotkům, podobných Alzheimerově chorobě. Radioaktivní thorium jak známo způsobuje leukémii a jiné druhy rakoviny. Je tu i důkaz, že rozprašované chemikálie při určité koncentraci mají vliv na mysl a náladu.

Je více jak na místě se ptát, zda-li i tyto faktory nepřispívají v dominantní míře k celé řadě nových a ,,nevysvětlitelných" nemocí? Nemocní lidé se čím dál tím více stávají závislými na státu a farmaceutických korporacích, které mnohdy prodávají léky za několikanásobně vyšší cenu, než je jejich reálná hodnota. Nechci předkládat nějaké dogmata, ale podobné otázky jsou skutečně znepokojující a nelze je smést ze stolu.

Co vede mocné této planety k těmto praktikám? Jedna z teorií by poukazovala na cílenou redukci obyvatelstva. Vše tomu nasvědčuje...

Na závěr chci říci, že vše výše napsané nemají býti nějaká dogmata. Je možné, že se časem ukáže, že ne vše je tak horké, jak by se mohlo zdát. Výše uvedený text je pouze výsledkem mého dosavadního bádání. Několikrát jsem si říkal, že se vše přeci musí nějak vysvětlit a že vše zveličují lidé, kteří na vše vzhlíží paranoidně a snaží se vše zveličovat. Kéž by tomu tak bylo! Velmi rád bych se mýlil! Nezvratitelnou pravdou ale zůstává minimálně to, že vlády disponují těmito (např. HAARP) technologiemi, které mohou býti zneužity.

Když člověk vidí, jak se například americká vláda neštítila použít ochuzený uran proti íráčanům, pak by ho jakékoli další bizarní jednání nepřekvapilo. Obávám se ale, že skutečně není něco vpořádku a už jen systematičnost a intenzita těchto náletů v člověku oprávněně vzbuzují podezření, zvláště, když vlády nejsou ochotny tyto aktivity adekvátním způsobem vysvětlit...

Z technickych důvodů bude rozumné ukončit totu indukci a uvést odkazy na některé materiály.

Zde jsou tedy některé informace a video:

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1236&pjmeno=&kredit=&p1=

http://imageevent.com/firesat/strangedaysstrangeskies?z=3&c=4&n=1&m

http://www.zvedavec.org/komentare/2008/01/2395-pozor-na-americke-pokusy-s-ovlivnovanim-pocasi.htm

http://www.bariumblues.com/energy_display_%20series.htm

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=JLTDw34E9Xw

Pro zajímavost ještě přidávám odkaz na článek, jehož autor tvrdí, že výsledkem pozdvižení nad touto tématikou je zveličování paranoidních osob.

http://www.mysterydogs.cz/index.php/Zahady-pochybne-az-podvodne/Chemtrails.html

Každý ať si udělá názor sám!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------

Nejen o projektu HAARP, o kterém je tu zmíňka, se můžete něco dozvědět např. této stránce:

http://web.iol.cz/mhzzrz/

12 Sens Sens | E-mail | 8. června 2008 v 23:52 | Reagovat

Zdravím všechny! Podle mého názoru je to vývoj sítě, která má za úkol monitorovat lidi, postupem času na celé planetě. Zní to jako sci-fi ale podle doložených faktů jde o skutečnost.Začíná to v USA. Lidé "za oponou" donutili, pomocí loutky kterou fyzicky představuje Bush, obyčejné američany pod záminkou terorismu dobrovolnou implantaci čipu který má za úkol monitorovat pohyb (tzn. cokoli!) v případě unosu teroristy nebo v jinak vyhrocené situaci. K tomuto by to podle mně mohlo sloužit. Je to plán který dobře popisuje špičkově zpracovaný dokument Zeitgeist.Final.Edition!!! Je tam popsáno co "lidé za oponou" mají v plánu s naší populací! Jedním z nich ja např. rod Rockefellerů...už 60 let plánují jak lidé budou otroky bez práv a budou pracovat pouze pro jejich obří nadnárodní korporace. Tohle není vtip. 2 hodiny dokumentu vám otevřou OČI!! Zeitgeist.Final.Edition.CZ

13 Kyrian Kyrian | Web | 31. března 2010 v 22:05 | Reagovat

Veľmi tomu neverím.

14 CHARMAINE34Buck CHARMAINE34Buck | E-mail | Web | 25. března 2012 v 20:49 | Reagovat

Every body knows that life is very expensive, nevertheless different people need cash for various stuff and not every person earns enough money. Thence to get quick <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> or college loan should be a correct way out.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama