Čínsky horoskop,zverokruh (časť 1)

4. července 2007 v 13:02 | hyena555 |  Mágia(egyptska, cierna,...), Taoizmus,Anjeli,...

ČÍNSKY HOROSKOP

Myš
1948, 1960, 1972, 1984, 1996
Buvol
1949, 1961, 1973, 1985, 1997
Tygr
1950, 1962, 1974, 1986, 1998
Zajíc
1951, 1963, 1975, 1987, 1999
Drak
1952, 1964, 1976, 1988, 2000
Had
1953, 1965, 1977, 1989, 2001
Kůň
1954, 1966, 1978, 1990, 2002
Koza
1955, 1967, 1979, 1991, 2003
Opice
1956, 1968, 1980, 1992, 2004
Kohout
1957, 1969, 1981, 1993, 2005
Pes
1958, 1970, 1982, 1994, 2006
Vepř
59, 1971, 1983, 1995, 2007

Myš(Čínský název: SHU)

Síla: Jang (pozitivní)
Dobrá spojení: Myš, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Opice, Kohout, Pes
Nebezpečná spojení: Buvol, Tygr, Koza
Příznivá čísla: 1, 4, 5, 10, 11, 14, 41, 45, 51, 54
Roky: 1948, 1960, 1972, 1984, 1996
Silnou stránkou lidí narozených pod vlivem tohoto znamení je využívání vlastní přirozenosti a půvabu. Jejich úspěch je v improvizaci. Vždy by se měli snažit využít výhody prvního dojmu a získat, co se dá. Jakékoliv oddalování nebo další schůzky bývají většinou v jejich neprospěch. Základním charakteristickým rysem Myši je především velká zvídavost a zvědavost. Takový člověk je velmi neklidný a potřebuje být neustále v centru dění. Nemá smysl snažit se Myš držet doma. Jakékoliv omezení nebo zajetí nese velmi těžce. K tomu, aby byla spokojená, musí šmejdit, běhat, hledat a nacházet. Myši jsou lidé, kteří ze všech nejlépe snášejí stres, potřebují ho, ba dokonce si v něm libují.
Myš je nesmírně šťastná, když nalezne něco užitečného a nenechá si to vzít. O vše, čeho dosáhla, nalezla nebo získala, dokáže velice odvážně bojovat a dokáže být velice nebezpečná. V boji využívá své chytrosti, dokáže intrikovat a uchýlit se ke lsti. Protože jsou neustále v centru dění, mají hodně známých, ale velice málo přátel, na které se mohou splehnout. Za svůj nahromaděný majetek si kupují lásku a přátelství druhých.
Myš nikdy nežije v nedostatku, má úžasné organizační schopnosti a známosti. Úspěšná je v každém povolání, kde může uplatnit svou výřečnost a mazanost.
Slabinou Myši je touha po velké opravdové lásce. Je však velmi těžké si takového člověka získat, protože nejprve je třeba jej přesvědčit o tom, že mu nechcete sáhnout na jeho majetek. Myš dokáže materiálně zajistit svou rodinu. Myš dokáže být k tomu, koho má ráda, velice štědrá a mí sociální cítění. Myš je činorodá do pozdního věku.

Soulad

Krysa - Nekonfliktní vztah. Partneři si vyjdou téměř ve všem vstříc. Mohou být manželé, zejména vynikající je však souhra v pracovním týmu.
Buvol - Obě znamení jsou si navzájem sympatická, mohou spolu zažít mnoho krásného v manželství i v pracovním svazku.
Tygr - S krysou se snáší, ale je to spíše takový neslaný nemastný vztah - žádné velké konflikty, ale ani žádná velká přitažlivost.
Zajíc - Vychází s krysou téměř dobře. Spíše než o lásce však můžeme mezi těmito znameními mluvit o přátelství.
Drak - Drak je pro Krysu trefou do černého. Společně mohou docílit šťastného manželství, štěstí a blahobytu.
Had - Mohou spolu docela obstojně spolupracovat, a dosáhnout dokonce úspěchů. Pokud se Had s Krysou vzájemně obdivují, vzniká mezi nimi jakési zvláštní pouto, nikoli však láska.
Kůň - Krysa by se mu měla vyhýbat. Vztah je vždy plný silných konfliktů, nesmiřitelných hádek a hořké rivality.
Ovce - Nemá si s krysou co říci. Obě znamení k sobě dokonce pociťují nechuť a antipatie. Láska mezi nimi je absurdní a nepředstavitelná.
Opice - Perfektní spojení. Je naplněno porozuměním a vzájemnou úctou. Láska mezi nimi je nádherná a uspokojující.
Kohout - Ze vztahu mezi Krysou a Kohoutem nemůže nikdy vzniknout nic vyjímečného ani trvalého. je moudřejší, když se jeden druhému vyhýbá.
Pes - Potkají-li se, žijí ve vzájemné úctě. Mohou jeden druhému prospívat, ale o žádné velké lásce se mluvit nedá.

Buvol(Čínský název: NIU)

Síla: Jin (negativní)
Dobrá spojení: Zajíc, Drak, Had, Opice, Kohout, Pes, Vepř)
Nebezpečná spojení: Myš, Tygr, Kůň, Koza)
Příznivá čísla: 1, 3, 5, 12, 15, 33, 35, 51, 53 )
Roky: 1949, 1961, 1973, 1985, 1997
Nejvíce typickým znakem tohoto znamení je sice pomalost a rozvážnost, zato však nesmírná píle, houževnatost a fyzická síla. Tito lidé se sunou dopředu sice velmi pozvolna a klidně, ale vytrvale a nedají se ve svém postupu zadržet. Buvol je aktivní vždy a všude, je v neustálém střehu, vše sleduje, nic mu neunikne. Po důkladném zvážení, teprve dokáže vystoupit se svými příspěvky. Vždy je tedy třeba dát mu čas, aby se rozhodl, nikdy na Buvola netlačte. Buvol velmi lpí na svérodině a také ji dokáže bránit celou svou obrovskou silou. Muž Buvol bývá opravdovým ochráncem a matka Buvol houževnatou matkou. Toto znamení se v orientu cení, snad také proto, že Buvol má blízko ke krávě, která je zde posvátná. Lidé narození pod vlivem tohoto znamení bývají obdařeni velkou zdatností, pílí a patří mezi nejčestnější lidi. Bývají však kvůli svým pracovním výkonům a vrozené dobrosrdečnosti terčem mnoha chytráků a lenochů, kteří kde mohou, přiloží na jeho záda svou práci a povinnosti. Přes svou konzervativnost dokáže být Buvol moderní, umí jít s dobou. Vybírá si však pouze to, co mu vyhovuje. Umí se oblékat moderně, ale musí se cítit v takovém oblečení dobře, nikdy by na sebe nevzal nic jenom proto, aby se předvedlpřed druhými. Vše, co dělá je solidní, důstojné a vyrovnané. V partnerství je Buvol věrný a pozorný, silnou stránkou je moudrost a pro tu si ho také ostatní cení. Buvola je třeba brát takového, jaký je. Nesnažte se ho předělat, nikdy mu nelžete, tvrdá pravda je pro něho přijatelnější, než lež, faleš a přetvářka. Buvol je člověk, který je schopen velkého respektu vůči nadřízeným a značného obdivu vůči těm, kteří v životě něco dokázali, na straně druhé je nesmírně přísný nejen k sobě samému, ale také ke svému okolí.

Soulad

Krysa - Znamenitě se k Buvolovi hodí. Tato dvojice může zažít šťastné manželství, ale také velké úspěchy v obchodním partnerství.
Buvol - Partneři narození pod vládou Buvola mohou mít sice společné zájmy, ale nikdy si doopravdy neporozumí. jsou spolu jen, je-li to nutné.
Tygr - Nikdy nenajdou společnou řeč. jeden pro druhého nemá pochopení. Život této dvojice bývá provázen střety dvou tvrdohlavých osobností, které si nikdy neuvěří. Konflikt může přerůst v otevřené nepřátelství.
Zajíc - Buvol se Zajícem tvoří solidní a harmonickou dvojici. Mohou se milovat a mohou být i dobrými kolegy. Dovedou si vyjít vstříc.
Drak - Přestože obě znamení ráda vládnou, většinou se mezi sebou o moc nehádají. Spíše než pro manželství se však hodí pro pracovní svazky.
Had - S Hadem vychází Buvol mimořádně dobře. Pociťují vzájemné sympatie a vytvářejí mimořádně aktivní a trvalá partnerství.
Kůň - Pozorujete-li lidé pod vládou Koně a Buvola, máte pocit, jako by každý pocházel z jiné planety. Stojí mezi nimi pomyslná zeď, která jim brání v komunikaci. Mohou si být sympatičtí, ale nikdy si nemohou rozumět.
Ovce - Při nejlepší vůli jsou schopni udržovat jen chladný vztah. Mohou se tolerovat, ale je otázka, jak dlouho to vydrží. jeden o druhého nemá zájem.
Opice - Nemusí se sice obávat přímých střetů, ale jejich vztah je plný vzájemných výhrad. Nejsou schopni najít společný základ k jednání.
Kohout - Báječný tip pro společný život. Láska a porozumění přijde jako mávnutím kouzelného proutku.
Pes - Nemají spolu moc společného a jejich vzájemné vztahy nebývají dobré. Často patří k nesmiřitelným nepřátelům.
Vepř - Nehádají se, ale také se nedokáží bůhvíjak milovat. Vztah mezi Buvolem a Vepřem nemívá většinou dlouhé trvání.

Tygr(Čínský název: HU)

Síla: Jang (pozitivní)
Dobrá spojení: Zajíc, Drak, Kůň, Pes, Vepř
Nebezpečná spojení: Myš, Buvol, Tygr, Had, Koza, Opice, Kohout
Příznivá čísla: 4, 5, 7, 9, 13, 34, 44, 45, 54
Roky: 1950, 1962, 1974, 1986, 1998
Tyto lidi poznáte na první pohled podle toho, že jsou sice elegantní a impozantní, obdařeni značným kouzlem osobnosti, přesto svým způsobem děsí. Jsou to typičtí dravci a již při pouhém setkání s nimi naskakuje mnohým husí kůže. Orientálci popisují Tygry velmi výstižně těmito slovy: "Tygr se nehladí, ten se obdivuje. Raději na dálku. A pamatuj, že i když spokojeně zavrčí, je to před skokem." Tygr není schopen vyjít téměř se žádným znamením, jsou to lovci, kteří potřebují své teritorium a nesnesou v něm žádného soka. Zajíc si s ním dokáže poradit, protože je chytrý a dobře si uvědomuje, že si Tygra nesmí připustit k tělu. Oslnit Tygra umí ještě Drak, na kterého pověstný dravec hledí s posvátnou úctou a obdivem. Když Tygr chce, umí na druhé zapůsobit sympaticky a zalíbit se. Touží, aby ho druzí obdivovali, a proto pečuje o svůj vzhled. Sláva mu dokáže rychle stoupnout do hlavy, snadno se stane namyšleným a arogantním. Jeho velkou předností je schopnost konkurovat a útočnost. Okamžitě se vrhá do práce, nezalekne se žádného šéfa, žádné překážky a své připomínky říká okamžitě do očí. Dravce nezapře ani v partnerství. Neustále touží pronásledovat, lovit a získávat. Když má cokoliv jistého, rychle se nabaží a okamžitě hledá novou kořist. Pokud má Tygr setrvat ve vztahu, musí být v neustálém napětí, aby měl možnost dobývat. Jakmile to nemá, rychle se partnera nabaží, běží jinam. Často tak ničí i krásný a kvalitní vztah. Tygři zřídka vykonávají podřadné práce. Nejspokojenější jsou v zaměstnání, které neustále přináší náročné úkoly. Rádi se učí a zvládnutý předmět je zakrátko nudí. Tygr je obvykle velmi přitažlivý, ačkoli nemusí být krásný podle obecných měřítek. Vyznačuje se dobrým vystupováním, elegancí a originalitou, čímž se odlišuje od ostatních. Třebaže se nedá snadno ochočit, je vyhledávaný, partner. Dokáže lidi využívat proti jejich vůli. I když pevně zatne drápy, trvá na určité svobodě a nezávislosti. Proto je radno držet ho na dlouhém vodítku.

Soulad

Krysa - Ani jeden příliš nestojí o to, aby s druhý trávil dlouhý čas. Mají jen málo společných zájmů. Bývají k sobě spíše chladní.
Buvol - Partnerství Buvola s Tygrem bývá podobné životu na bitevním poli. Žádný problém nejsou tato dvě znamení sto řešit klidně a mírumilovně.
Tygr - Do jisté míry se dokážou snést, avšak jejich vztah se vždy pohybuje na hranici nezájmu až nepřátelství. Mají k sobě velké výhrady.
Zajíc - Necítí k sobě žádné velké sympatie a rozhodně se navzájem nesvěřují. Tolerují společnost toho druhého, ale nijak aktivně ji nevyhledávají.
Drak - Respektují se a jsou ochotni společně pracovat, případně i žít. Občas mohou soupeřit o vedoucí postavení, ale umí své rozpory vyřešit.
Had - Mají pocit, že se na sebe nemohou spolehnout a neustále se podezírají. Bývají k sobě velmi chladní a někdy se netají hluboce zakořeněnou vzájemnou antipatií. Mají-li důvod k nepřátelství, jsou nesmiřitelní.
Kůň - pro Tygra je skvělým partnerem. Přitahuje ho svým rychlým životním stylem a sexualitou. Manželství těchto lidí bývají šťastná.
Ovce - Nemají si příliš o čem povídat. Nedokážou se dohodnout na žádných pravidlech, která by je k sobě poutala. Nehádají se, ale také nenacházejí důvod k vzájemnému obdivu, přátelství či dokonce lásce.
Opice - Nedokáže si s tygrem ani pohlédnout zpříma do očí, natož s ním řešit vzájemné rozpory. Nehodí se k sobě .
Kohout - Chovají se k sobě poněkud rezervovaně. nevědí, jak by spolu mluvily, aby to nevyvolalo na jedné nebo druhé straně podráždění.
Pes - Tygr a Pes jsou ti nejlepší partneři Mají mnoho společných vlastností a mohou spolu dosáhnout partnerských i pracovních úspěchů.
Vepř - Obě znamení si navzájem poskytují bezpečí. V lásce i práci se doplňují. jsou předurčeni žít ve štěstí a spokojenosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vika vika | 26. května 2009 v 1:37 | Reagovat

skoro som dostala infarkt ked zacala hrat ta pesnicka ale inak pekne pa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama