Čínsky horoskop,zverokruh (časť 2)

4. července 2007 v 13:03 | hyena555 |  Mágia(egyptska, cierna,...), Taoizmus,Anjeli,...

ČÍNSKY HOROSKOP

Zajíc(Čínský název: TU)

Síla: Jin (negativní)
Dobrá spojení: Myš, Buvol, Tygr, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Koza, Opice, Pes
Nebezpečná spojení: Kohout
Příznivá čísla: 1, 3, 5, 9, 15, 19, 35
Roky: 1951, 1963, 1975, 1987, 1999
Nejtypičtější vlastností Zajíce je nesmírná vnímavost, citlivost a vynikající intuice, která mu dává vycítit nebezpečí na dálku. Touto schopností oplývá ve všech oblastech, jakmile se mu do nějakého podnikání nebo rizika nechce, skutečně se vyskytnou problémy nebo potíže. Zajíc má výborný odhad na lidi, nevyhýbá se jim, chodí do společnosti. Dění však spíše pozoruje zpovzdálí, než by se aktivně zapojil do zábavy. Umí se jemně a nenápadně vloudit do přízně druhého, rychle rozpozná slabinu druhého a dokáže ji využít ve svůj prospěch. Zajíc je rozený diplomat a většinou se snese s každým znamením, pouze Kohout ho dráždí svým vychloubáním a Zajíc si tu a tam neodpustí ironickou jízlivou poznámku, aby Kohoutovi srazil hřebínek. Zajíc se někdy rád toulá, mnohý miluje samotu a často mívá tajemství. Potřebují však mít pocit bezpečí a pečlivě si střeží své soukromí - Zajíc nemá příliš v lásce večírky, oslavy a návštěvy ve svém bytě. Nedokáže odpoštět. Stačí mu málo, aby se láska až za hrob proměnila ve strašlivou nenávist. Jakmile Zajíc zjistí, že se jeho partner jen po očku poohlíží po někom jiném, přestává takového člověka milovat, zpřetrhá veškeré vztahy, chce být volný. Zajíc se rád miluje a mazlí - nedělá to příliš často, ale zato kvalitně. Má rád své děti, se kterými si raději hraje, než cokoli jiného. Rád vypráví pohádky a rád si je také sám vymýšlí. Dokáže v pravou chvíli poradit a povzbudit. Zajíc je řečnicky zdatný, ale umí také naslouchat druhým. Tito lidé se dožívají poměrně vysokého věku.

Soulad

Krysa - Mohou najít společné zájmy a respektovat své úsilí. Většinou se na všem v klidu dohodnou. Mohou spolu velmi dobře vycházet.
Buvol - Obě strany mají k sobě výhrady, avšak nijak se kvůli nim nehádají. Dokážou spolupracovat, ale ne příliš dlouho. Pro společný život se nehodí.
Tygr - Nemohou pochopit jeden druhého. Každý vyznává zcela jiný způsob života. Nevěří si a nedokážou spolu dlouho komunikovat.
Zajíc - Dva Zajíci se podporují, předávají si vědomosti a vzájemně se podporují k větším výkonům. Jsou moudří a vědí, že ve dvou se to lépe táhne.
Drak - Přestože obě znamení dosahují svých cílů zcela odlišnými způsoby, mají společné základy zájmů. Může tedy docházet k jistým střetům osobností, ale Zajíc i Drak se snaží své rozbroje překonat a uklidnit.
Had - Nikdy mezi nimi nezahoří žádná vášeň, avšak tolerují se a vztah založený na přátelství může mí úspěch.
Kůň - nikdy nemohou vytvořit dobrý svazek. nevyhovují si snad vůbec v ničem. Nedokážou dokonce ani spolupracovat.
Ovce - potkají-li se tato dvě znamení, vytvoří úspěšný a prosperující pár. Jejich celý život bude provázet láska a pochopení.
Opice - Věčně se z něčeho podezírají. Hádají se kvůli malichernostem a věčně spolu soupeří. Mohou spolu vycházet, ale nikdy ne příliš dlouho.
Kohout - Žádné z ostatních znamení nemůže se vstřícným a moudrým Zajícem utvořit tak hluboce nesourodý svazek. Tato dvojice se neshodne ani v názoru na počasí.
Pes - Spojení lidí narozených v těchto znameních je velmi užitečné a prospěšné. Panuje mezi nimi hluboká důvěra a vztah může velmi prosperovat.
Vepř - Vepř je se Zajícem naladěn na stejnou vlnu. Jsou si sympatičtí.

Drak (Čínský název: LONG)

Síla: Jang (pozitivní)
Dobrá spojení: Myš, Buvol, Tygr, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Opice, Kohout, Vepř
Nebezpečná spojení: Pes
Příznivá čísla: 3, 4, 5, 6, 15, 21, 34, 35, 36, 45
Roky: 1952, 1964, 1976, 1988, 2000
Drak bývá spojován s pohádkami a bájemi, je výplodem lidské fantazie, vnáší do osobnosti, která se narodila v roce Draka, právě tyto vlastnosti. Člověk Drak je vždy něčím jedinečným, bájným, úžasným, vysněným, fantastickým. Drak je symbolem mimořádné krásy, hrdosti, velké moci a síly. Typickými vlastnostmi člověka Draka jsou velká enegie a síla, hrdost a čestnost. Neuchyluje se k intrikám, je si vědom své síly a bojuje tedy přímo. Lež a přetvářka se mu příčí, stejně jako pomluvy. Draci jsou velkorysí a tolerantní, dokáží odpouštět chyby poklesky druhých. Není mstivý, občas bývá netaktní a dokáže urazit nebo ublížit, aniž si to uvědomí. Drak je obrovský pracant, do každého úkolu se dokáže vrhnout doslova po hlavě, práce mu jde rychle od ruky a svými výsledky sklízí velké úspěchy. Problém je ten, že se snadno dá ukolébat slávou a usne na vavřínech, plody jeho práce sklidí někdo jiný. To se potom Drak umí spravedlivě rozzuřit a neohlíží se na nikoho a dokáže budit skutečnou hrůzu. Drak dokáže být hodně tvrdohlavý a vznětlivý, čímž si může mnohdy způsobit nemalé potíže. Drak dokáže být úspěšný v každém povolání, jeho největším problémem však je, že mnohdy sám sebe opije vlastní slávou, namlouvá si, že je slavný a úspěšný jestě dlouho poté, co to není pravda. Drak je individualista, pracuje pilně a neúnavně na svém pracovním postupu. V partnerských vztazích mívá Drak většinou úspěch, dokáže snadno oslnit davy, vztahy však nemívají dlouhého trvání. Neoplývá velkou věrností

Soulad

Krysa - Elegantní Krysa je pro ohnivého Draka skvělým partnerem. V manželství se doplňují a bývají šťastní. Při společném podnikání slaví úspěchy.
Buvol - Respektují se a příliš na sebe neútočí. V manželství i pracovních vztazích se dokážou podělit o povinnosti i radosti. Mohou spolu vydržet.
Tygr - Mezi těmito dvěma silnými znameními to vždycky jiskří. Občas se nechápou a bojují za svou vlastní pravdu. Dokážou si však své konflikty vyřešit.
Zajíc - Při troše snahy mohou najít společné zájmy, na kterých lze vybudovat fungující vztah. Oba partneři vědí, že se na sebe mohou spolehnout, a do určité míry jsou dokonce schopni se tolerovat.
Drak - Ačkoliv je to s podivem, dva Draci se snášejí docela dobře. Nemívají mezi sebou žádné větší spory a mohou spolu žít i pracovat .
Had - Vzájemně se podporují a výborně si rozumí. Tvoří harmonický pár v lásce i v obchodních vztazích. Bývají spolu šťastni.
Kůň - Oba jsou prudcí a impulzívní. Občas mezi nimi dochází k bojům o vůdčí roli. Avšak vzájemně se respektují a jsou schopni své pře zvládat.
Ovce - Důležité je, zda najdou příbuzné zájmy. Mohou si být sympatičtí, ale opravdovou láskou k sobě z pravidla nezahoří.
Opice - Tvoří vynikající pár, po citové i rozumové stránce jde přímo o ideální manželství .když jsou spolu, doslova září Dokáží vytvořit opravdu krásný domov a užít si hodně zábavy i radosti.
Kohout - Manželství Kohouta s Drakem bývá trvalé. Dokážou si na sebe vypěstovat hluboké vazby, které jim umožní procházet životem ruku v ruce.
Pes - Propastné rozdílnosti jejich povah nedávají jakoukoli šanci dohodě. Obe jen neradi uznávají vlastní chyby a reagují ne sebe vzpurně a umíněně.
Vepř - Mají srdečné vztahy, jsou oba romantičtí a umí se vzájemně podržet. Rozumí svým plánům i snům a dokážou za nimi jít s plným nasazením.

Had (Čínský název: SHE)

Síla: Jin (negativní)
Dobrá spojení: Myš, Buvol, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Opice, Kohout, Pes, Vepř
Nebezpečná spojení: Tygr
Příznivá čísla: 1, 2, 4, 6, 13, 24, 42, 46
Roky: 1953, 1965, 1977, 1989, 2001
Had bývá spojován především s velku moudrostí a filozofickým pohledem na svět, někdy také s vychytralostí, schopností intrikovat a manipulovat lidmi. Má vynikající intuici a především trpělivost, dokáže neúnavně čekat na svou kořist, tváří se netečně a může mnohdy dokonce budit dojem, že spí. Had však nikdy nepřestává bedlivě sledovat všechno dění okolo sebe a čeká na svou kořist. Pokud se dostanete do sporu s Hadem, používejte stejné taktiky jako on - lest a chytrost. Had je obdařen velkým kouzlem osobnosti a neodolatelným pohledem, dokáže se líbivě vlichotit do přízně a často využívá svého šarmu, aby dosáhl svého. Had dovede většinou velice dobře mluvit a svou řečí zapůsobit. Je výmluvný a značně hovorný. Umí tlachat celé hodiny. Jejich silnou stránkou jsou inteligentní a pádné argumenty. Dokáže být přívětivý a pomáhat druhým, vždy však tak trochu přemýšlí o tom, jaký prospěch by ze své dobroty mohl mít. Had může výborně uspět ve všech povoláních, kde jsou zapotřebí jeho typické vlastnosti - největší úspěchy by mohl mít zejména jako politik, filozof, řečník nebo podnikatel. Dokáže se opravdu hbitě a rychle rozhodovat a jeho hlavní taktikou při jednání s lidmi je nenápadně je omotávat a dostat tak do svého neodolatelného vlivu. V partnerských vztazích si umí Had úžasně pohrávat se svým partnerem a více a více jej dostávat do svého vlivu a uhranout jej tak, aby se navždy stal jeho majetkem. Hadi se neradi vzdávají své kořisti. Had potřebuje chválit a povzbuzovat, to je pro něj dobrý motiv k jakékoli činnosti.

Soulad

Krysa - Jde o ctižádostivý a neustále po něčem prahnoucí pár. Může to být úspěšný svazek, dohodne-li se na pevně stanovených prioritách. Neměli by však mít před sebou žádná tajemství. Oba partneři jsou velmi žárliví.
Buvol - Dobrá volba. Oba stojí nohama pevně na zemi, jsou opatrní, vybíraví a systematičtí. V krizových situací se na sebe mohou spolehnout.
Tygr - V lásce mají jen samé problémy a vzájemně se trápí. Nemohou se pochopit a nehodlají přehlížet vzájemné slabosti a chyby.
Zajíc - Jsou k sobě zdvořilí a ohleduplní. Oba mají vysoké cíle a společná snaha jich dosáhnout z nich může tvořit harmonický pár. Chybí mu ale láska.
Drak - Občas spolu bojují o prosazení vlastního názoru. Had však obdivuje ctižádostivost Draka a ten zase uznává Hadovu velkou moudrost. Jde o harmonický vztah.
Had - Příliš na sobě nelpí, ale sbližují je ambice. Nevstoupí-li jim do cesty žárlivost, mohou spolu hodně dokázat.
Kůň - Každý z nich očekává od života úplně něco jiného. Příliš dobře se nechápou a ani jednoho z nich případný vztah neuspokojuje.
Ovce - Bývají k sobě srdeční a vlídní. Avšak jen do určité míry. Had je vášnivý a rád druhého ovládá, ale ovčí oddanost je pro něj až příliš svazující.
Opice - Velkou překážkou jakéhokoli vztahu mezi těmito znameními je ctižádostivost a soutěživost. Oba intrikaří a snaží se tím zvýšit skóre ve svůj prospěch. Takový vztah však nemůže nic přinést. Dokážou spolupracovat jen tehdy, je-li na obzoru velký zisk. Ani v takové chvíli si však nemůže být jeden druhým jist.
Kohout - Romantika je moc nezajímá. Drží se za ruku a sní o věhlasu a blahobytu. Jsou chytří a vědí, že společnými silami zvládnou velké věci.
Pes - Vzájemně se respektují. Občas sice neschvalují počínání druhého, ale v lásce jim to rozhodně bránit nemůže.
Vepř - Tyto dvě diametrálně rozdílné osobnosti spolu nemohou být ani minutu.

Kůň (Čínský název: MA)

Síla: Jang (pozitivní)
Dobrá spojení: Myš, Tygr, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Koza, Pes, Vepř
Nebezpečná spojení: Buvol
Příznivá čísla: 1, 3, 4, 8, 13, 14, 41, 43
Roky: 1954, 1966, 1978, 1990, 2002
Nejtypičtější vlastností tohoto znamení je elegance a noblesa. Kůň vyžaduje, aby bylo o něho dokonale pečováno a dokáže být za to velmi vděčen. K takovému člověku pak Kůň přilne, je věrný a spolehlivý. Další jeho charakteristickou vlastností je neustálý klid, neposednost a pohyb. Nedokáže sedět na místě, většinou je v neustálém poklusu. Kůň bývá také nesmírně inteligentní, chápavý a bystrý, dokáže se dovtípit pointy daleko dříve než ostatní. Je snaživý a dokáže být okouzlující. K negativním rysům Koně patří nepřejícnost, agresivita, pokud necítí pevnou ruku, snadno a rychle zdivočí, pak je vzteklý, vzpurný, tvrdohlavý. Dokáže kolem sebe doslova kopat. Člověk Kůň má uhlazené a vytříbené chování a velmi dobrý vkus. Je velmi rád obdivován a proto vyhledává a miluje všechny příležitosti, kdy se může předvádět. Kůň je šťastný, když za to, jak se předvedl sklízí pochvalu a uznání, to je pro Koně daleko důležitější, než finanční odměna. Problémem Koně je jeho netrpělivost, která mu dokáže nadělat mnoho problémů. Jakmile se Koni zdá, že něco trvá příliš dlouho, dokáže zcela ztratit hlavu, jednat zbrkle a bezhlavě. Kůň dokáže snášet konkurenční boj, bere jej jako hru, jako sport, jako dostihy, je spokojený, když má s kým závodit, předvést se a především zvítězit. V partnerských vztazích se projevuje čestně.

Soulad

Krysa - Kůň má pocit, že ho Krysa svazuje. Potřebuje volnost, touží po dobrodružství a flirtování, zatímco Krysa je spokojená v rodinném kruhu. Po krátkém vztahu většinou zjistí, že spolu nemohou dále zůstat.
Buvol - Pro disciplinovaného, korektního a oddaného Buvola je Kůň příliš splašený a nestálý. Mají málo společných zájmů a vztahy bývají chladné.
Tygr - Spojuje ho s Koněm temperament a podobný životní styl. Oba jsou aktivní, půvabní a přátelští k lidem. Mohou dosáhnout hlubokého porozumění.
Zajíc - Nemůže žít v pocitu nejistoty, který kolem sebe šíří Kůň, a Kůň zase nesnáší, chce-li na něj kdosi příliš upínat. Jde o nevhodné spojení.
Drak - Pokud jsou ochotni vyjít si vzájemně vstříc, mohou spolu vést docela dobrý život. Občasné střety dokážou hravě vyřešit.
Had - Mírně egocentrický Kůň je pořád v pohybu a Hadovi to jde pěkně na nervy. Aby manželství mohlo fungovat, museli by oba hodně obětovat.
Kůň - Stejné pracovní i životní tempo předurčuje úspěch takového vztahu. Dva Koně spolu mohou žít vtipný a pořádně dobrodružný život. Avšak jejich domov nebývá nijak úhledný, protože ani jednoho nebaví rutina.
Ovce - Soucitná Ovce ráda přehlédne Koňův egoismus a on je zase vděčný za teplo domova. Vzájemně se doplňují. Bývají spolu šťastni.
Opice - Oba jsou dostatečně přizpůsobivý a inteligentní, takže dokážou překonávat překážky stojící jim v cestě ke štěstí.
Kohout - Na první pohled tato znamení vůbec nejdou dohromady, ale přesto vztah někdy funguje. Záleží na tom, do jaká míry je Kohout ochoten Koně zastoupit a dodělat jeho zpravidla nedokončenou práci.
Pes - Oddaný Pes se rád řídí intuicí Koně. Přitahují se a milují.
Vepř - Pokud je kůň schopen přesvědčit dobromyslného Vepře, aby se podvolil jeho přáním, může být manželství celkem úspěšné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maňa Maňa | Web | 4. července 2007 v 13:04 | Reagovat

na mojom blogu je bleskovka:)mrkni sa!!!

2 tajomne tajomne | 28. srpna 2008 v 15:18 | Reagovat

a ja som co??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama