Čínsky horoskop,zverokruh (časť 3)

4. července 2007 v 13:04 | hyena555 |  Mágia(egyptska, cierna,...), Taoizmus,Anjeli,...

ČÍNSKY HOROSKOP

Koza (Čínský název: YANG)

Síla: Jin (negativní)
Dobrá spojení: Zajíc, Kůň, Koza, Pes, Vepř
Nebezpečná spojení: Myš, Buvol, Tygr, Kohout
Příznivá čísla: 3, 4, 5, 12, 34, 45, 54
Roky: 1955, 1967, 1979, 1991, 2003
Charakteristickým znakem tohoto znamení je mírnost, poslušnost a laskavost. Slabina a někdy přednost je neusálá nespokojenost se vším. Není jí stále nic dobré. Když má Koza dobrého a prozřetelného pastevce, může dosáhnout úspěchu ve všem. Koza je znamení, které je nejméně samostatné, pokud je dána sama sobě na pospas, propadá naději, strachu a naprosté panice, začíná mečet, bečet a zmatkovat. Koza hodně lpí na svém domově, na svém pelíšku, kde by vydržela celý svůj život sedět či ležet. O dění ve světě nebo o dobrodružství se příliš nezajímá, má ráda své pohodlí a bezpečí, vše dělá v klidu a pohodě, než by se za něčím honila a o něco s někým bojovala. Jediné, co jí dokáže vyprovokovat k útoku, je ohrožení jejího domova, dětí neo majetku. Koza bývá pro opačné pohlaví značně přitažlivá svou krásou, ale hlavně laskavostí, dobrotou a spolehlivostí. Je vynikající hostitelka, umí navodit dobrou náladu, vyzařuje z ní pohoda, láska a přítulnost, partnerské vztahy s Kozou bývají opravdu pevné, solidní a hluboké. Žena Koza dokáže být vynikající milenkou i matkou, muž Koza je milý a pozorný. Koza má také svou zápornou vlastnost, a to je její značná náladovost, kterou dokáže přenášet na své okolí. Každou chvíli má jinou náladu, bývá ufňukaná a myslí spíše pesimisticky. V práci je Koza naprosto spolehlivá a pracovitá, často však setrvává po celý život ve stejném pracovním zařazení, protože nijak netouží po kariéře.

Soulad

Krysa - Obě jsou okouzlující, mají šarm a dokážou být něžné. Tím však jejich podobnost končí. Příliš se sice nehádají, ale také si moc nedůvěřují.
Buvol - Ani jeden z nich se neumí přizpůsobit naprosto odlišnému životnímu stylu toho druhého. Raději se nevyhledávají.
Tygr - Chybí jim cit pro druhého. Ovce potřebuje lásku, cit a pochopení, Tygr však upřednostňuje rychlý spád událostí. Nevyhovují si
Zajíc - Znamená pro Ovci jednu z nejlepších možností výběru partnera. Oba jsou vnímaví k náladám druhého a navzájem o sebe pečují.
Drak - Ovce může být fascinována Drakovým vtipem a dominantním chováním, Draka zase přitahuje vlídnost a oddanost nenechá-li se Ovce zatlačit příliš do kouta, může s Drakem žít. Vždy však jde o vztah vyčerpávající.
Had - Budou-li se obě strany snažit, není důvod, proč by spolu nemohly být docela Šťastné. Oba jsou praktičtí a vnímaví k potřebám druhého.
Kůň - Tato znamení se velmi přitahují. Domácká Ovce milující rodinu dokáže roztěkanému Koni vytvořit bezpečné zázemí. To je zárukou trvalého svazku.
Ovce - Obě jsou rodinnými typy. Jsou také natolik ohleduplné a taktní, aby se dokázaly vyrovnat s chybami druhého. Vyhovují si, jsou na sobě závislé a často až příliš hýčkají z rozmazlují své děti.
Opice - Nelze říci, že by o sebe nějak výrazněji stály. Pro Ovci je Opice příliš egoistická, chytrá a složitá. Jde jí docela na nervy.
Kohout - Neumí se vyrovnat se zvláštnostmi povah druhého. Kohout je až moc energetický a Ovce je zase úzkostlivě pečlivá a pedantská.
Pes - Neustále Ovci kritizuje a přitom na ní vyžaduje soucit a duševní podporu. Kombinace sebelítosti a stížností je Ovci protivná. Nehodí se k sobě.
Vepř - Bezvadný manželský vztah plný tolerance a vzájemného pochopení. Obě znamení se doplňují a přirozeně korigují nedostatky druhého.

Opice (Čínský název: HOU)

Síla: Jang (pozitivní)
Dobrá spojení: Myš, Buvol, Zajíc, Drak, Had, Opice, Vepř
Nebezpečná spojení: Tygr, Kohout
Příznivá čísla: 3, 4, 5, 7, 16, 23, 34, 45, 54
Roky: 1956, 1968, 1980, 1992, 2004
Opice je v neustálém pohybu, oplývá velkou energií, nadšením a optimismem. Člověk Opice má neustále dobrou náladu, rád žertuje, směje se, je rozený bavič s velkými komediálními vlohy. Opice dokáže perfektně improvizovat a svým temperamentem strhnout celé své okolí. Někdy může být Opice také dost nafoukaná a domýšlivá. Opice je značně zvědavá a zvídavá. Ke všemu, co ji zaujme, okamžitě přiběhne, aby to prozkoumala. Díky této vlastnosti mívá většinou přehled o tom, co se kde šustne, ráda přetřásá a roznáší různé novinky. Za svými cíli postupuje Opice velmi obratně, vždy s velkým humbukem a nesmírnou show, aby o ní všichni věděli. Člověka narozeného v tomto znamení rozhodně nepřehlédnete, je ho všude plno. S Opicí se není radno pouštět do jakéhokoliv sporu, a už vůbec ne ve společnosti, protože se jí daří, i kdyby stokrát neměla pravdu, z vás udělat rychle a snadno hlupáka. Opice, pokud je k tomu dohnána, je schopna použít různých nepoctivostí nebo vychytralostí, dokonce i lstí k tomu, aby si zachránila kůži nebo získala něco, oč velmi usiluje. V zaměstnání je Opice schopna dosáhnout úspěchů v podstatě všude. Pro své vlastnosti a také pro své nápady je velkým přínosem pro každého zaměstanvatele. Opice v partnerských vztazích nemilují dlouhodobá, trvalá a pevná spojení, mají rády změnu a veselý bezstarostný život, vybírají si partnery spíše pro pobavení.

Soulad

Krysa - Jejich partnerství je maximálně konstruktivní. Krysa je obratná a umí vytvořit hezký domov, jehož podobu však naplánuje Opice. Dokážou si navzájem splnit téměř všechna přání a učinit se šťastnými.
Buvol - Na to, aby spolu mohli být spokojeni, jsou příliš egoističtí a silní. Jeden druhému nedovolí projevit kladné stránky jeho osobnosti.
Tygr - Oba jsou alergičtí na snahy druhého o podmanění. Ani jeden nechce hrát na druhé housle a neustále se o něco přou. Je to život plný bojů.
Zajíc - Mají naprosto odlišný přístup k životu. Jen málokdy najdou nějakou společnou strunu, na kterou dokážou shodně hrát.
Drak - Jeden z nejlepších svazků, který může Opice uzavřít. Obě znamení jsou silná, vzdělaná a velice ambiciózní. Umějí si však vyhovět a sladit se.
Had - Oba s gustem zveličují nedostatky druhého. Navíc na sebe žárlí. Aby se spolu cítily dobře, Museli by se naučit být k sobě upřímnější.
Kůň - Jejich společný život do značné míry závisí na tom, jak dokážou ovládat své egocentrické osobnosti.
Ovce - Opice ji nikdy nebere příliš vážně. Manželství není postaveno na rovnocennosti partnerů. Může být solidní, ale ne šťastné.
Opice - Jejich vztah může být velmi harmonický, ovšem jen za předpokladu, že si nebudou závidět své úspěchy.
Kohout - Jsou-li schopni si uvědomit vlastní chyby a vyjít si alespoň na půli cesty vstříc, pak není důvodu, proč by nemohli vytvořit hezkou dvojici.
Pes - Vytváří s Opicí skvělý manželský pár. Cítí k sobě náklonnost a jsou natolik inteligentní, aby dokázali v případě potřeby jeden druhému ustoupit
Vepř - Zpočátku vypadá láska těchto dvou lidí jako pohádková. Časem ji ale běžné starosti každodenního života otupí. Vepři neimponují Opičí bezohledné metody a Opici zase nevyhovuje partnerova přílišná štědrost.

Kohout (Čínský název: JI)

Síla: Jin (negativní) Dobrá spojení: Myš, Buvol, Drak, Had
Nebezpečná spojení: Tygr, Zajíc, Koza, Opice, Kohout, Pes
Příznivá čísla: 1, 5, 6, 12, 15, 16, 24, 51
Roky: 1957, 1969, 1981, 1993, 2005
Nejtypičtější vlastností tohoto znamení je velká hrdost a touha všude se naparovat, předvést. Člověk Kohout je šťastný, když na sebe dokáže upoutat pozornost celého okolí, rád na ostatní pohlíží svrchu. Další jeho opravdu typickou vlastností je suverénnost a pompéznost. Nejraději se předvádí před opačným pohlavím. Kohout umí být také i bojovný, vždy dokáže překvapit svou dravostí a bezohledností, s jakou dokáže jít za svými cíli. Přestože Kohout vystupuje vždy velice sebevědomě, bývá ve skutečnosti dost opatrný a bázlivý, pokud jse o jakýkoliv riskantní čin. Nerad se pouští do čehokoliv, co si náležitě předem nerozmyslel. Kohout má však také, jako každé znamení, mnoho dobrých vlastností. Má velmi střízlivý a zdravý postoj k majetku a penězům. nedopustí, aby mu finance diktovaly, jak se bude chovat nebo co bude dělat ve svém životě. Peníze dokáže vydělat, ale umí je velmi promyšleně a rozumně investovat. Dovede mít také dobré srdce a být laskavý a milý k těm, které má rád. Ke každému, kdo si Kohouta získá dokáže být neskonale milý, mnoho pro něj obětovat a rozdělit se s ním o poslední peníz. Pokud se však v takovém člověku zklame, projeví se pravá kohoutí běsnivost. V práci bývá Kohout úspěšný téměř ve všem, do čeho se pustí.

Soulad

Krysa - Systematický analytik a praktická, inteligentní Krysa - toto spojení není výhodné ani pro jednoho z nich. Navzájem se zbytečně dráždí a rozčilují.
Buvol - Oběma může toto partnerství jen prospět. Považují se za velmi zodpovědné a oddané partnery.
Tygr - Bouřlivé a zpravidla i poněkud pikantní manželství. Tygr i Kohout přímo září aktivitou, ale rozdíly mezi jejich povahami jsou propastné. Kohout je moc geocentrický a Tygr by zase chtěl pořád bojovat. Malicherně si vzdorují.
Zajíc - Je velmi nepravděpodobné, že mohli někdy dospět ke splynutí duší. Oba nesmírně rozčilují negativní povahové rysy druhého.
Drak - Drak se nedá zastrašit Kohoutovou panovačnou agresivitou. Navíc oceňuje jeho kvality a intelektuální zdatnost. Tvoří vynikající pár.
Had - Nevázaný Kohout může Hadovi ukázat svět z té humornější stránky a rozjasnit jeho vesměs vážný pohled na svět. jde o pěkný vztah.
Kůň - Chovají se k sobě instinktivně odměřeně. Kohout nechápe proměnlivé způsoby Koně a ten zase nemůže snést jeho posedlost fakty a čísly.
Ovce - Kohoutovi vadí Ovčí sebelítost a neukázněnost. Ona ho na oplátku považuje za chladného a vypočítavého. Jen málokdy se dokážou tolerovat.
Opice - Jejich manželství se podobá stavu ozbrojeného příměří. Dělají si naschvály a vůbec se nezajímají o to, co druhý cítí. Mohou spolu vycházet jen tehdy, mají-li pro spolužití nějaký silný motiv.
Kohout - Oba jsou tak poctivý a čestní, že se se svou dokonalostí nemohou smířit. Vedou nekonečné rozhovory na téma kdo z nich je svatější.
Pes - Oba partneři jsou velmi hrdí a bystří. Brzy se znají do nejmenších podrobností a dokážou se svými ostrými jazyky bolestivě zraňovat.
Vepř - Dobrácký Vepř by se snad s Kohoutem docela snesl, je kdyby ta jeho neustálá kritika nebyla tak břitká.

Pes (Čínský název: GOU)

Síla: Jin (negativní)
Dobrá spojení: Myš, Buvol, Tygr, Zajíc, Had, Kůň, Koza, Pes, Vepř
Nebezpečná spojení: Drak, Kohout
Příznivá čísla: 1, 4, 5, 9, 10, 14, 19, 28, 30, 41, 45, 54
Roky: 1958, 1970, 1982, 1994, 2006
Charakteristickým rysem tohoto znamení je velká pracovitost, houževnatost, uzavřenost a kritičnost vůči všem a všemu. Pe velmi nerad cokoliv pouští ke svému srdci, je značně nedůvěčivý. Za toho, koho má Pes rád, se dokáže prát do roztrhání těla, je věrný a čestný, němá rád pomlouvání, nesnáší intriky a vřdy dokáže ocenit čestného a inteligentního nepřítele, dokáže být velkorysý.. Pes potřebuje mít vždy svého páníčka, který je jeho motivací a inspirací k veškeré činnosti. Pes velmi dobře snáší dominantního partnera, dokonce jej oddaně a zcela nezištně dokáže bránit, hlídat, chránit a obdivovat. Pes je jeden z neljepších parnerů, nevyvolává žádné nepodstatné a plytké konflikty. Stačí mu laskavé slovo, aby se vrhl do dalších aktivit pro svého milovaného pána, nepotřebuje výrazný finanční zisk, pro něj je nejdůležitější ocenění nejbližších. Pes velmi těžce snáší nedocenění své snahy, těžce snáší kritiku a nespravedlnost, to se většinou uzavře sám do sebe a stáhne se. Pak je opravdu velmi těžké najít k němu ztracenou cestu, většinou velmi špatně přijímá omluvy, v takových chvílích nechce nikoho vidět a s nikým mluvit. Pes je většinou k ostatním lidem chladný, avšak k tomu, kdo získá jeho srdce, se dokáže chovat velmi přítulně. I v práci je Pes nesmírně výkonný, poctivý a čestný. Dokáže se obětovat pro druhé, často si bere na svá bedra práci druhých, aby vylepšil renomé podniku nebo pomohl kolegům. V kolektivu bývá Pes oblíbený, protože je velice poslušný, velmi zvažuje, co kdy řekne a hlavně jak to řekne. Pes je obdařen dobrým orientačním smyslem a lidé narození v tomto znamení mají dobrou intuici a odhad na klienty a obchodní transakce.

Soulad

Krysa - Může jít o velmi příjemné manželství. Oba partneři jsou rozumní, inteligentní a nesobečtí, a proto by nemuselo docházet k žádným třenicím.
Buvol - Buvol i Pes sice společně odsuzují malichernost a bezpráví, ale občas se jich sami dopouštějí. Jejich vztah vyžaduje mnoho kompromisů.
Tygr - Cítí se spolu dobře. Podporují jeden druhého, rozvíjejí v sobě ty nejlepší vlastnosti a navenek působí jako skromný a dobrosrdečný pár.
Zajíc - Mají vrozený smysl pro spolupráci a přitom dokážou nechat partnerovi dostatečně velký prostor pro seberealizaci. Jde o dobrý a trvalý svazek.
Drak - Tato znamení jsou neslučitelná. Každý se upíná jiným směrem a jejich cesty se nikde neprotínají. Drak Psa zraňuje, a ten kouše. Jejich manželství může být jen obrazem neustále se střídající lásky a nenávisti.
Had - Jindy vyrovnaného Psa uvádí mystický Had do rozpaků. K souladu jim chybí porozumění, ale jsou natolik realističtí, že mohou žít v přátelství.
Kůň - Partnery narozené ve znamení Psa a Koně poznáme snadno. Mají totiž jeden pro druhého abnormální pochopení. Uznávají své schopnosti i nárok na určitou nezávislost. Bývají spolu šťastní a úspěšní.
Ovce - Kombinace těchto dvou znamení přináší jen samé problémy. Ovce se stává nezvladatelně sentimentální a Pes je příliš netrpělivý.
Opice - Pokud jsou oba dostatečně velkorysí a dovedou si vzájemně odpouštět, mohou se sejít někde uprostřed cesty a proplouvat životem.
Kohout - Dohodnou-li se, že se o vše budou dělit a ve všem budou rozhodovat rukou nerozdílnou, může jejich vztah fungovat. Vášeň tu však nehoří.
Pes - Manželské svazky Psů bývají bezkonfliktní. Oba touží po harmonii a uznávají se. Dokážou si naslouchat a vcítit se do problémů druhého.
Vepř - Jde o dvě rozdílné osobnosti. Přesto ale mohou zachovávat příjemné a pro lásku přijatelné vztahy. Neustoupí si, ale umí vše sdílet spolu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama