Krištálová lebka

10. července 2007 v 4:55 | hyena555 |  Ostatné zaujímavosti

KRIŠTÁLOVÁ LEBKA


Historie lebky:
Byla objevena výpravou vedenou jistým archeologem Michell-Hedgesem, který pátral po troskách Atlantidy u mayského města Lubaatun. Nalezla jí 17tiletá dcera archeologa v roce 1925. Spodní čelist pak byla objevená o 3 měsíce později. Samozřejmě to byl unikátní objev a kde kdo to Michell-Hedgesovy záviděl. Dokumenty Britského muzea se snažily přesvědčit, že lebku si archeolog koupil na aukci v roce 1943. Muzeo také naznačuje, že neexistují žádné fotky vyfocené dříve jak v roce 1943. Podle nynějších výzkumů by mohla lebka dosahovat až 3600 let. Takže jak sami vidíte, historie o původu a nalezení je zatím celkem nejasná.
Vědecká teorie:
Křišťálová lebka je vyrobena z extrémně čistého křišťálu, který je bez sebemenší vady. Je vyrobena z jednoho kusu a má dokonalé tvary. Její velikost je zhruba 13 x 13 x 18 centimetrů a spodní čelist je pohyblivá a odjímatelná. Firma Hewlett-Packard, dělající na lebce testy vyšla s teorií, že by základní tvar mohl být vyroben z diamantu a pak detaily dotvořeny ze směsí vody a křemičitých písků. Podle firmy by výroba takové lebky trvala 300 let. Jenže problém je v tom, že ani při dnešní technologii by nikdo nebyl schopen takovou lebku vyrobit. V knížce Svět záhad Artura C. Clarka, kterou jsem si půjčil od sestřenice se píše, že lebka se vyráběla na zakázku v Číně. Používala se jako kultovní objekt. Při pohledu do ní se zjevují scény lidských obětí.
Ale lebka není jediná. Je jich více z různých materiálů (ametyst a méně kvalitní křišťál). Ovšem jen 2 mají pohyblivou čelist. Ale pokud budeme počítat i méně propracované lebky, dohromady je jich nelezených 21.
Zajímavé je, že křišťálová lebka je vymodelovaná podle předlohy lebky Evropana. Ale podle příliš přímé linie čelisti by mohla být vymodelovaná podle amerického indiána. Je tedy možný původ z Jižní Ameriky. Původní vlastník mohl být indián používající lebku jako posvátný znak.
Podla mňa sa používala na magické rituály !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama