Muso Manarov a Gennadij Strekalov - videli ufo

11. července 2007 v 0:13 | hyena555 |  UFO a cesty do vesmíru

Musou Manarov

Musa Chiramanovič Manarov
Musa Chiramanovič MANAROV
(* 22.03.1959)
VESMÍRNÉ MISE:
21.12.1987 - 21.12.1988 (Sojuz-TM 4, Mir, Sojuz-TM 6)
02.12.1990 - 26.05.1991 (Sojuz-TM 11, Mir, Sojuz-TM 11)Před rokem a půl, když jsme se potkali v Hvězdném městečku, nám zkušební pilotka Marina Popovičová ukázala videofilm, na němž byl vidět podivný objekt, který jste měli zachytit při svém druhém letu. Kdy k setkání došlo a co jste vlastně pozorovali?
Zrovna probíhala návštěvní mise a veškerá naše pozornost byla zaměřena na pomalu se blížící modul. Byl jsem blízko velkého průzoru, z něhož jsem mohl pozorovat přílet našich návštěvníků. Když se modul blížil, natáčel jsem ho profesionální kamerou Betacam. Náhle jsem si všiml čehosi pod kosmickou lodí, co zpočátku vypadalo jako anténa. Teprve když jsem se podíval pořádně a zorientoval se, došlo mi, že tam žádná anténa nemůže být! Řekl jsem si tedy, že je to prostě nějaká část konstrukce. Jenže pak se to začalo pohybovat směrem od lodi. Sáhl jsem po vysílačce a křikl: "Hej, hoši, zdá se mi, že vám něco upadlo!"
To je samozřejmě dostalo do obrátek. Mám hodně zkušeností ze spojovacích manévrů v kosmu a vím, že zejména v této fázi letu by se nemělo nic ulomit. Kdyby bylo něco uvolněné, utrhlo by se to už dávno, při startu, při manévrování, otáčení, obratech, při všech těch mnohem dynamičtějších fázích letu. Teď jsme se ale jenom jemně přibližovali, bez jakéhokoli tlaku na modul.
Ta věc nás doopravdy zaujala. Vypadalo to, jako by rotovala. Bylo těžké určit její velikost, protože byla na přímce volného pohledu. S jistotou mohu říci jenom to, že nemohla být moc blízko, protože kamera byla nastavena na nekonečno. Kdyby to byl jenom šroub nebo něco podobného v naší blízkosti, tak bychom to viděli zcela jasně. Objekt tedy už byl zřejmě dost vzdálený. Každopádně nejméně sto metrů - tak daleko od nás totiž byl modul, a já jsem měl dojem, že objekt se nacházel za ním. Měli jsme sice na palubě laserový měřič vzdálenosti, jenže ten byl v jiném modulu Miru a nebyl v pohotovosti. JInak bych vzdálenost mohl stanovit přesně. Navíc jsem neměl čas, abych pro něj došel, jelikož spojovací manévr, který právě probíhal, je ožehavá záležitost, při které se nesmíte nechat moc rozptylovat.
Když jsme viděli ten film, měli jsme tentýž dojem - že rotující objekt byl vzálenější, že se nacházel za raketovým modulem.
Ale přece se nemohl vynořit z ničeho nic! Pravděpodobně letěl za raketou, o něco níže. Kdyby letěl před ní, všiml bych si ho dřív, protože by zakrýval část modulu. Filmoval jsem dál, hledáčkem kamery jsem všechno viděl černobíle.
Jak dlouho jste to pozoroval?
Několik minut. Dnes už to nevím přesně. Nedíval jsem se na hodinky, můžete to ale zjistit na videofilmu. Až do přiblížení a do té doby, než objekt zmizel, jsem natáčel. Pak začal spojovací manévr, museli jsme přijmout loď a nechat všechno ostatní stranou.
Musím říct, že stejně jako každý jiný jsem i já slyšel o UFO. Jenže mnoho autorů uvádí, že chování UFO je v našem fyzikálním světě spíš neobvyklé, a tady jsem měl dojem, že to je obyčejný kovový objekt. Odrážel paprsky jako běžný kov a pohyboval se podle Keplerových zákonů nebeské mechaniky. Jeho pohyb a rotace očividně podléhaly zákonům gravitace. Z tohoto hlediska na něm nebylo nic neobvyklého. Vlastně jedinou mimořádnou věcí bylo jeho objevení se v tom okamžiku na tom místě.
Nedomnívám se, že by to mohl být kosmický odpad. Na oběžné dráze Země je ho sice spousta - družic, vyhořelých stupňů raket, atd. - ale ten eviduje naše kontrola kosmického prostoru. A podle jejich výpovědi tam nic nebylo. Myslím, že je velmi pravděpodobné, že tento objekt měl velikost jednoho nebo jednoho a půl metru.

Gennadij Strekalov

Gennadij Michajlovič Strekalov
Gennadij Michajlovič STREKALOV
(* 28.10.1940)
VESMÍRNÉ MISE:
27.11.1980 - 10.12.1980 (Sojuz T-3, Saljut 6)
20.04.1983 - 22.04.1983 (Sojuz T-8)
03.04.1984 - 11.04.1984 (Sojuz T-11, Saljut 7)
01.08.1990 - 10.12.1990 (Sojuz TM-10, Mir)
14.03.1995 - 07.07.1995 (Sojuz TM-21, Mir)

Věřím v existenci velkého počtu jiných světů a civilizací, které jsou daleko vyspělejší. Nemůžeme být tak egoističtí a tvrdit, že vědomí existuje pouze tady, na tomto zrnku písku ve vesmíru jménem Země. Těžko říct, na jaké úrovni, na jakém stupni evoluce se v kosmickém měřítku nacházíme, i když pro nás je to supercivilizace. V minulém století psal Jules Verne o budoucnosti s ponorkami, balony, letadly. A všechno se stalo skutečností.
Co se týká UFO, chtěl bych říct, že svým přátelům závidím. Mnoho z nich vidělo "létající talíře". A jsou to velmi zodpovědní kolegové. Já to štěstí ještě neměl.
A co jste tedy viděl?
Během letu v roce 1990 jsem zavolal velitele: "Pojď k oknu!" Bohužel, a to se stává často, se nám nepodařilo dost rychle vložit film do fotoaparátu a vyfotografovat to. Dívali jsme se na Nový Founland. Atmosféra byla jasná. Najednou se objevila jakási koule. Přirovnal bych ji k vánoční kouli na stromeček, byla krásná, třpytivá. Pobyla tam asi deset vteřin a pak zmizela stejně záhadně, jako se objevila. Co byla zač, jakou měla velikost, nevím. Nebylo tam nic, s čím bych ji porovnal.
Byl jsem jako zasažený bleskem. Byla to perfektní koule a nádherně se třpytila. Ohlásil jsem to kontrolnímu středisku pro kosmické lety. Vyjádřil jsem se, že jsem viděl jakýsi neobvyklý jev. Slova jsem volil úmyslně opatrně. Nechtěl jsem, aby o tom někdo spekuloval a pak mě citoval...
Víte o nějakých dalších neobvyklých pozorováních?
Jak vidíte, kosmounati jsou opravdu opatrní lidé. Jsou považováni za důvěryhodné, a pokud něco řeknou, vzbudí to značnou pozornost. Proto když mluvím o tom, co jsem viděl, snažím se být co nejstřídmější. Přesto mohu s klidným svědomím říci, že třeba Kovaljonok viděl něco jako podvodní proudění, příkop ve vodách oceánu. Dodnes nevíme, co to bylo.
Čerpané z www.earth.tym.sk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Veríte v UFO ??

Ano
Nie

Komentáře

1 mata mata | Web | 30. července 2007 v 16:21 | Reagovat

ja na tho werim mno a zajima ma tho thaqze sa mi thatho stranka paci...

2 jola jola | 10. září 2007 v 19:49 | Reagovat

toto už dávno bolo vedcami vyvrátené, že videli tak akurát prd !!!

3 hyena555 hyena555 | E-mail | Web | 14. září 2007 v 7:43 | Reagovat

ano ?? a kedy ?? ot by som chcel vedet ! vsetko kazdy len vivracia lebo to potrebuje utajit !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama