Návod (2 časť) na výrobu paličky a kadidelnice

9. července 2007 v 11:27 | hyena555 |  Mágia(egyptska, cierna,...), Taoizmus,Anjeli,...

Návod na výrobu kadidelnice

Mnoho z vás jistě místo kadidla používá vonné tyčinky, protože sehnat kadidlo je někdy opravdu těžké. Pokud vám ale nevadí, dát trošku času a kadidlo si vyrobit.
Co budeme potřebovat:
1. plechovku od CocaColy, Pepsi nebo co máte rádi (lépe se hodí ta širší než ta užší)
2. otvírák na konzervy nebo nůž
3. Nůž nebo kovovou jehlu na maso
4. asi 30 cm drátu
5. písek
U plechovky, kterou jste vypili (nebo někdo vypil) oděláte otvírákem na konzervy nebo nožem vrchní víčko s tou dírou. Nožem nebo kovovou jehlou na maso uděláte 2 díry naproti sobě pro navlečení drátu a od poloviny nahoru uděláte ještě pár dír, aby kouř lépe vycházel. Jakmile máte udělány díry, tak provlečte drát, aby vám vznilo závěsné držátko, drát provlečte jen na krajích, né zkrz celou plechovku (můžete si z ohebné větvičky udělat na drátu držáko nebo také z kousku provrtané větve). Když máte hotové díry i závěsné držátko, tak plechovku naplňte do poloviny pískem. Kadidelnice je tímto hotová, a už zbývá si jen koupit uhlík a kadidlo.
Možná si řeknete, že nevypadá moc esteticky, ale vše se dá nějak vylepšit, nabarvit a zkrášlit podle vlastní fantazie.

Návod na výrobu hůlky

Nejdříve si musíte vybrat vhodný strom z kterého usoudíte, že by se hodil na výrobu vaší hůlky (nejlepší je lípa, třešeň, bez černý, ale může to být i jakékoliv jiný strom). Když máte strom vybrán, tak ho nezapomeňte poprosit a zdělit mu na co jeho dřevo budete potřebovat. Jakmile toto provedete, tak můžete větev uřezat, ale poté jak ji uřežete, tak byste měli ještě jednou stromu poděkovat a popřípadě mu tam nechat nějaký dar (např. víno, mléko nebo ovocnou šťávu).
Ideální délka hůlky je od těch 25 do 30 cm, šířka záleží na vás.
Doma si větev zhruba opracujte, aby dostala požadovaný tvar. Jakmile máte zhruba opracovanou hůlku, tak se můžete pustit do té nejtěžší, ale taky do té nejkrásnější práce. Zdobení. Hůlku můžete vyzdobit různými rytinami (např. runami), pentlemi, pokud jste šikovní, tak do ní můžete zapasovat i nějaký pěkný kamínek (kámínek vašeho znamení nebo který se vám prostě líbí). Výzdoba je pouze na vás, hlavně nezapomeňte použít fantazii a také nezapomeňte na to, že nejde o nějaké umělecké dílo, ale účelem je, aby se líbila vám a vám se s ní dobře pracovalo.
Když budete se svou hůlkou hotovi a spokojeni, tak ji nezapomeňte nabít svou energií a pak neznám jiné místo kde by mohla být než oltář.
Rustic Ash WandRustic Maple WandRustic Willow WandEbony WandLignum Vitae WandRosewood WandWalnut WandWillow WandCanarywood Wand
Čerpané z www.magienoci.blog.cz


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama