Návod (1 časť) na výrobu knihy a žltých strán v nej (kniha tieňov)

9. července 2007 v 11:21 | hyena555 |  Mágia(egyptska, cierna,...), Taoizmus,Anjeli,...

Návod na výrobu Knihy Stínů

Kožená vazba, zežloutlé listy stářím, kování.....takhle by si určitě ne jeden představoval svoji knihu stínů. Můžeme toho však docílit ne příliš těžkou metodou.
CO BUDEME POTŘEBOVAT:
Sešit či knihu velikosti A4, A5 nebo jiný přijatelný formát (zvažte na jaký formát se vám bude lépe psát, na malé A5 tolik nevyniknou vaše obrázky a to co si třeba vytisknete se tam nemusí úplně vejít a u A4 nevím co bych vytknul, možná jen to, jak hrubou si ji koupíte, aby se vám dobře přenášela)
Karton (pouze když si Knihu stínů děláte ze sešitu, aby se z něj dala udělat přední a zadní strana Vaší knihy)
Koženku na potažení knihy (dá se sehnat někde v obchodu s látkou, econd-handu z nějakého levného oblečení, ta je nejvhodnější, ale nikdo neříká že se nemůže použít kůže nebo ckoli jiného)
Lepidlo
POSTUP PRÁCE PŘI VÝROBĚ KNIHY ZE SEŠITU:
Poté, co jste si vybrali vhodný sešit vhodné velikosti si vystřihněte z kartonu 2 desky na desky sešitu, aby asi o 0,5 cm přesahovaly okraj. Lepidlem je přilepte k sešitu z venkovní strany. Jakmile uschlo lepidlo se můžete pustit do "vazby". Z kůže, koženky nebo co jste si vybrali si vystřihněte dostatečně velký kus a poté desky polepte. Jako pomoc vám může pomoct vhodná kniha s podobnou vazbou. Nezapomeňte si pořídit dobré lepidlo, protože by byla škoda kdyby se to začalo odlepovat.
POSTUP PRÁCE PŘI VÝROBĚ Z KNIHY ČI KRONIKY:
Pokud jste si na výrobu Knihy stínů pořídili knihu nebo kroniku, tak výroba je skoro stejná jak při výrobě Knihy stínů ze sešitu. Jediné co nepoužijete je karton, jinak vše lepíte stejně. Stejně jako u předchozího návodu vám může pomoct jiná vhodná kniha s podobnou vazbou.
ZDOBENÍ:
Knihu si můžete ozdobit, jak vám jen fantazie dovolí. Můžete na rohy použít kování, můžete si na ní nalepit či možná vypálit nějaký znak(y). Můžete polepit okraje nějakou okrasnoů látkou, můžete si do ní vyřezat třeba nějaké runové znaky, cokoliv vás jen napadne. Zdobení je jen na vás, já zde použil je málo z mnoha příkladů.

Navod, jak udělat zežloutlé stránky v knize


Jak docílit toho, aby byly stránky zežloutlé jakoby stářím? Není to tak těžké, jak by si mnozí mohli myslet, naopak, je to velmi jednoduché.
CO BUDEME POTŘEBOVAT:
Pytlíček černého čaje (spíše jich bude potřeba víc)
POSTUP PRÁCE:
V kastrůlku si uvaříme černý čaj. To kvůli tomu že budeme potřebovat pytlíček vylůhovaného čaje. Vyluhovaný pytlíček necháme vychladnout a vymačkáme z něj vodu tak, aby samovolně nevytékala. Pak začneme jednotlivé listy pytlíkem potírat, to zajistí, že listy budou vypadat jako zažloutlé stářím. Poté už jen stačí nechat listy zaschnout. Ale pro jistotu si to nejdříve vyzkoušejte na nějakém papíře.
čerpané z www.magienoci.blog.cz

Ukážky kníh :ˇ) prekrásne :ˇ)

Book Of Shadows
Book of Shadows
Book of Shadows
wpe2.jpg (12105 bytes)
Book of Shadows?
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 magicrose magicrose | 5. února 2008 v 21:50 | Reagovat

dakujem velmi pekne za skvele tipy na knihu tieňov,uz sa nemozem dockat kedy to vyskusam vdaka

2 emyli emyli | E-mail | 26. července 2013 v 20:31 | Reagovat

je to na píííču žádně obrázky nejdou vidět :DDD

3 DanielBulty DanielBulty | E-mail | Web | 2. června 2017 v 11:48 | Reagovat

<a href=http://ptdtntdaksong.daknong.edu.vn/gioi-thieu>essay writing service</a>

4 AnnetJub AnnetJub | E-mail | Web | 30. července 2017 v 9:02 | Reagovat

Get instant delivered access to <a href=http://7e7.pw/race.html>our exclusive library</a> of one-on-one training courses, tutorials in HD video and the same software used by the top traders all over the world.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama