Predchodci mágie

3. července 2007 v 19:50 | hyena555 |  Mágia(egyptska, cierna,...), Taoizmus,Anjeli,...

PREDCHODCI MÁGIE

Dion Fortune

Byla nejznámější kouzelnicí na britských ostrovech mezi světovými válkami a autorkou řady knih o magii, jako například Psychická sebeobrana a Mystická kabala. V roce 1920 se stala členkou společenství Zlatý úsvit Alfa Omega, které založila Moina Mathersová. Tyto ženy se pohádali a svedly mezi sebou "magickou bitvu". V astrální rovině vyhrála Dion. V roce 1922 založila Dion Fortune vlastní společnost Bratrstvo vnitřního světla, zasvěcenou studiu západní esoterické tradice.

Helena Patrovna Blavatská
Narodila se v Rusku roku 1831. Zabývala se tajnými vědami Orientu. Během života v Americe napsala svou nejznámější knihu Tajné učení, popisující vývoj vesmíru a lidstva z okultního hlediska. kniha je plná historických nesmyslů, ale stala se vedle dalšího jejího díla Odhalená Isis učebnicí mnoha hermetiků. Nakonec byla obviněna z podvodů, musela opustit Ameriku a uchýlila se do Německa. Když zemřela, byl její popel rozdělen na tři části a uložen v Evropě, Americe a Indii.


Michel De Nostradame

Známější jako Nostradamus, narodil se r.1503 ve Francii v židovské rodině. Žil v malém městečku Agen, kde se oženil, ale o svou ženu a děti přišel během morové epidemie. Badatelé se domnívají, že v důsledku tohoto neštěstí se u něj projevila schizofrenie i zvláštní duševní schopnosti. Proslavil se hlavně celosvětově uznávanou sbírkou astrologických a jiných předpovědí sahající od roku 1555 do roku 3797 na kdy určil konec světa !!!


Circe
Patří mezi nejslavnější čarodějnice starověku. Byla krásná, nemilosrdná a zvrhlá. Žila na ostrově Aiasia nebo Áia poblíž dnešní Elby(dostala sa tam ako mala z Egypta). Měla moc činit z mužů prasata (skutečně i přeneseně). Přesně to udělala i s Odysseovými muži. Jen nad Odysseem neměla moc, neboť byl vybaven antikouzlem ze zázračných bylin. Krásná čarodějka se pak do Odyssea zamilovala a rok ho i jeho muže mile hostila. Umožnila mu dokonce navštívit podsvětí a promluvit se stíny některých přátel padlých u Troje. Nakonec mu pomohla v návratu domů.

http://www.joyceimages.com/images/Homer%20Circe%20SM.jpg
Médeia

Byla krásná kouzelnice, neteř cicke a dcera krále v Kolchidě. Bláznivě se zamilovala do Iasona. Pomohla mu získat zlaté roucho za slib manželství. Opustila otce, odplula s Iásonem a na útěku neváhala ani zavraždit svého vlastního bratra, který je pronásledoval. Když ji pak Iáson podvedl, zabila svou sokyni i vlastní děti a odletěla na voze taženém draky.

http://www.hekat.com/images/medeia.jpg

čerpané z http://world-of-magic-super.blog.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Carodej Carodej | Web | 8. července 2007 v 13:53 | Reagovat

gothica s magiou nema nic spolocne gothic je styl zivota.

2 hyena555 hyena555 | E-mail | Web | 8. července 2007 v 14:13 | Reagovat

a kto hovori ze ma ??? ja som napisal preto MAgia(ghotica) lebo tu je clanok kde sa da zistit ghoticke meno a v tom istom clanku sa da zistit aj meno vily !!! PRETO TO TAM JE !!!

3 hyena555 hyena555 | E-mail | Web | 9. července 2007 v 10:25 | Reagovat

a teraz tu mam aj clanok o ghotice !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama